قوانین فروشندگی

قوانین فروش محصول در توس چیپ

 

ضمن تشکر از شما کاربر محترم ، توجه شما را به مجموعه قوانین فروشندگان جلب می نماییم:

 

فروشنده متعهد می گردد کلیه قوانین زیر را برای فروش محصولات خود در توس چیپ بپذیرد و امضای این قرارداد به معنای پذیرش کامل قوانین توسط فروشنده بوده و در صورت انجام هرگونه فعالیت خلاف قوانین مندرج، توس چیپ می تواند از فرد مربوطه شکایت و نسبت به ایجاد خسارات مادی و معنوی وارده درخواست جبران نماید.

 

۱- در توس چیپ محصولاتی تایید می شوند که یا خود شخص سازنده محصول باشد یا اگر محصول از جای نظیر سایتها خارجی دانلود شده است، پارامترهای طراحی آن بررسی و از صحت و عملی بودن برخوردار باشد.

 

۲- با ارسال درخواست تبدیل عضویت به فروشنده، فروشندگان مواد توافقنامه و ضوابط توس چیپ را پذیرفته و نیازی به اخذ امضاء از فروشنده وجود ندارد.

 

۳- فروشنده جهت انتشار محصول مکلف به رعایت اصول، قوانین و استاندارد های مجموعه توس چیپ میباشد.

 

۴- به ازای هر فروش محصول ۸۰٪ مبلغ فروش به فروشنده تعلق می‌گیرد و ۲۰٪ باقیمانده به عنوان سهم مشارکت به توس چیپ تعلق می‌گیرد.

 

۵- حداقل مبلغ تسویه حساب با فروشندگان ۱۰۰٫۰۰۰ تومان و مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان است.

 

۶- تسویه حساب با فروشندگان هفته ای ۱ مرتبه در روز پنج شنبه انجام می شود.

 

تبصره: درخواست های تسویه حساب می باید حداقل ۲ روز پیش از روز تسویه حساب ارسال شده باشند. در غیر این صورت تسویه حساب به اولین مرحله تسویه پس از گذشت این زمان موکول خواهد شد. همچنین در صورت بروز هرگونه مشکل در انجام پرداخت ها (اعم از وجود مشکلات در واحد مالی یا مشکلات در سایت و ….) توسچیپ این حق را دارد تا درخواست های برداشت تایید شده را با یک مرحله تاخیر اجرا نماید)

 

تبصره: واریز مبالغ ثبت شده در درخواست وجه فروشندگان صرفا به شماره شبای ثبت شده توسط فروشنده انجام می گیرد و فروشندگان فقط در شرایطی می توانند درخواست وجه خود را ثبت کنند که قرارداد امضا شده را به همراه مدارک مورد نیاز اعم از کپی پشت و روی کارت ملی فرد امضا کننده قرارداد، شماره تلفن ثابت و همراه، شماره حساب، شماره کارت و شماره شبای حساب به نام فرد امضاکننده قرارداد در اختیار توس چیپ قرار داده و هویت ایشان در توس چیپ به ثبت رسیده باشد.

 

تبصره: چنانچه در هر زمان توس چیپ نتواند از روی اطلاعات دریافتی اعم از شماره تلفن ثابت و شماره تلفن همراه با فروشنده تماس بگیرد، مجاز است تایید هویت فروشنده را به وضعیت معلق درآورد که در این شرایط فروشنده قادر به ثبت درخواست وجه نبوده و در صورت نیاز می باید کلیه مراحل تایید هویت اعم از امضای قرارداد و ارسال مدارک را مجددا طی و یا رفع نقص نماید.

 

۷- مبلغ درخواستی فروشنده در تسویه حساب ها هیچ گونه سقفی ندارد و مطابق شرایط وضع شده فروشنده می تواند مبالغ بالای ۱۰۰٫۰۰۰ تومان را به صورت مضربی از ۵۰٫۰۰۰ تومان ثبت کند.

 

تبصره: ثبت دو یا چند درخواست وجه همزمان امکان پذیر نیست و تا پیش از واریز شدن هریک از درخواست های وجه فروشنده، امکان ثبت درخواست وجه مجدد وجود ندارد.

 

۸- فروشنده با پذیرش این توافق نامه به توس چیپ این اجازه را می دهد مطابق سیاست های بازاریابی، افزایش اعتماد خریداران و در نهایت افزایش فروش محصولات، محصولات فروشندگان را با تخفیف تا سقف ۲۵% در جشنواره‌ها و طرح‌های تخفیفی خود عرضه نماید.

 

تبصره: تخفیف ها به صورت کد تخفیف و یا سایر روش‌های تخفیفی روی قیمت اصلی محصول اعمال می گردد و محاسبه سهم توس چیپ و سهم فروشنده بر مبنای قیمت محصول پس از کسر مبلغ تخفیف انجام خواهد شد.

 

۹- مدت زمان لازم برای تایید محصولات شما به شرطی که کلیه اطلاعات و قوانین اعلامی برای درج محصول در توس چیپ را رعایت کرده باشید، در حدود ۴۸ ساعت کاری است. همچنین در صورت عدم تایید محصول نیز مدیران یا کارشناسان توس چیپ به صورت خاص این مورد را به شما اطلاع خواهند داد.

 

۱۰- سعی کنید در توضیحات محصول کاملا صادق باشید چون نسبت به نوشته های خودتان باید پاسخگو باشید و به خریداران پشتیبانی دهید.

 

تبصره: چنانچه قابلیتی را در توضیحات درج کرده باشید و این قابلیت در محصول شما وجود نداشته باشد یا توضیحات شما مغایر با امکانات موجود در محصول باشد و خریداران نسبت به این مساله اعتراضی داشته باشند توس چیپ حق دارد خرید را مسترد کند و ضمن کسر مبلغ واریز شده به موجودی فروشنده و بازگشت وجه خرید به خریدار، نسبت به کسر سهم مشارکت خود از حساب کاربری فروشنده اقدام کند و فروشنده نیز حق هرگونه اعتراض در این مورد را از خود سلب می نماید.

 

۱۱- کلیه فروشندگان موظفند حداکثر یک هفته بعد از دریافت مشکل احتمالی در داده های مرتبط با محصول خود، را برطرف نمایند و نسبت به آماده سازی بسته دانلودی به روزرسانی شده در توس چیپ اقدام کنند، در غیر اینصورت توس چیپ این حق را دارد تا بدون اطلاع رسانی به فروشنده، با توجه به پوشش خدمات توسط خود محصول را به پنل فروشندگی خود منتقل کند و یا محصول را از توس چیپ حذف یا آن را به حالت توقف فروش تغییر وضعیت دهد. همچنین فروشندگان در این شرایط به دلیل بی تفاوتی نسبت به پشتیبانی و به روزرسانی محصولات عرضه شده، حق هیچگونه اعتراضی نخواهند داشت.

 

تبصره: در صورتی که محصول ایرانی باشد به جهت رعایت حقوق طراح محصول، حق مالکیت محصول مربوطه صرفا در اختیار فروشنده اولیه بوده و در صورت بروز مورد فوق، صرفا محصول حذف یا به حالت توقف فروش تغییر وضعیت می دهد. در این شرایط فروشنده جدیدی جایگزین محصول نخواهد شد و اطلاعات محصول نیز در اختیار هیچ فردی قرار نخواهد گرفت.

 

تبصره: حق مالکیت محصولات غیر ایرانی/غیر بومی که از سایر مارکت های جهانی تهیه شده اند صرفا در اختیار اولین ارائه دهنده آن محصولات در ایران است و فروشندگانی که به هر نحو تغییراتی مثبت در محصول ایجاد کرده اند می توانند به شرط عدم تکراری بودن آن را در پنل فروشندگی خود ارائه دهند.

 

تبصره: مسئولیت فروش غیر مجاز محصولات ایرانی، کپی کردن از روی سایر محصولات ایرانی و پاسخگویی در برابر کلیه مجامع قانونی و حقوقی برعهده فروشنده محصول است و توس چیپ هیچ مسئولیتی در قبال خطاهای شما نخواهد داشت.

 

۱۲- قرار گرفتن محصول در قسمت محصولات ویژه بر اساس تعداد فروش، مقدار امتیاز (حداقل ۱۰ خرید موفق و ۱۰ امتیاز ۱۰ ستاره ) و ارائه مطلوب پشتیبانی به خریداران و بروزرسانی سریع و مطلوب محصولات است.

 

۱۳- فروشنده موظف است در عنوان محصول ارسالی حتما از نام انگلیسی و استاندارد نام گذاری IPC استفاده نماید.

 

۱۴- کلیه تصاویر و محتوای مورد استفاده در پیش نمایش آنلاین می باید باتوجه به قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بوده باشد و در صورت عدم رعایت این موارد، مسئولیت هرگونه عواقب احتمالی برعهده فروشنده محصول است. همچنین در صورت مشاهده مغایرت محتوا با قوانین جمهوری اسلامی ایران، پیش نمایش حذف و فروش محصول تا رفع مشکل متوقف می گردد.

 

۱۵- در صورتیکه فروشنده به درستی محصول خود را پشتیبانی نکند (شامل پاسخگویی به نظرات تیکتها، به روزرسانی محصول، رفع مشکلاتی همچون پیش نمایش ۳D یا فایل آپلودی و…) با تقاضای درخواست وجه وی موافقت نمی شود و در صورت تکرار عدم پشتیبانی، وجوه حاصل از فروش محصول از حساب فروشنده کسر می شود.

 

۱۶- پاسخگویی به خریداران فقط در سیستم جامع نظرات و پشتیبانی توس چیپ مجاز بوده و فروشندگان نمی توانند با استناد به پشتیبانی در سرویس های شخصی خود نظیر تلگرام و… ، تیکت های ارسالی در توس چیپ را بی پاسخ رها کنند. همچنین فروشندگان حق ندارند پاسخگویی به تیکت های دریافتی را منوط به ثبت مجدد درخواست در سیستم های پشتیبانی مستقل و خارج از توس چیپ نمایند و هرگونه انتقال خریداران به سایت هایی خارج از توس چیپ جهت دریافت خدمات پشتیبانی و برزورسانی نیز ممنوع است.

 

۱۷- هر گونه تبلیغ و یا لینک دادن به سایت های دیگر در بین توضیحات یک محصول و تیکت پشتیبانی موجب حذف آن محصول از توس چیپ شده و در صورت تکرار چنین مواردی فروشنده جریمه نقدی خواهد شد.

 

۱۸- اگر دو محصول غیرایرانی یکسان توسط دو فروشنده مختلف به صورت همزمان ارائه شود، اولویت با فروشنده ای خواهد بود که زمان انتشار کامل محصول آن زودتر باشد.

 

۱۹- تمامی فایل ها و امکانات لازم برای محصول باید در پکیج خریداری شده موجود باشد، و اگر فروشنده‌ برای دریافت فایل ها، کاربران را به صفحه ای دیگر (و شبکه های اجتماعی مانند کانال تلگرام) هدایت کند تخلف محسوب میشود.

 

۲۰- در صورتی که فروشنده قصد داشته باشد همکاری خود را با توس چیپ خاتمه دهد می باید کلیه قوانین و شرایط مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کند و تسویه حساب نهایی با فروشنده تابع قوانین مربوطه خواهد بود.

 

قوانین و ضوابط مرتبط با خاتمه همکاری فروشنده با توس چیپ

 

۱- فروشندگان موظف به پشتیبانی از خریداران هستند و چنانچه در هر زمان تصمیم به قطع همکاری با توس چیپ را بگیرند یا قصد عدم ارائه هریک از محصولات در توس چیپ را داشته باشند می باید حداقل به مدت ۶ ماه از آخرین فروش هریک از محصولات، نسبت به ارائه خدمات پشتیبانی از طریق سیستم تیکت پشتیبانی توس چیپ اقدام نمایند و در حد مطلوب و مطابق با قوانین توس چیپ (پاسخگویی جهت رفع مشکل در حداکثر ۴۸ ساعت کاری پس از ثبت تیکت خریدار) از خریداران قبلی محصول پشتیبانی کنند. چنانچه این پشتیبانی صورت نگیرد و به شاسیتگی و مطابق با قوانین توس چیپ نباشد، حق شکایت از فروشنده برای توس چیپ محفوظ است و توس چیپ می تواند نسبت به بازپس گیری وجوه پرداختی به فروشنده از طریق مراجع قضایی اقدام کند.

 

تبصره: فروشندگان موظف هستند حداقل به مدت ۶ ماه در صورت انتشار نسخه های بروزرسانی شده از محصول نیز نسخه به روزرسانی شده را در توس چیپ ارائه کنند و در صورت عدم بروزرسانی محصول، توس چیپ این حق را دارد تا وجوه پرداختی خریداران را مرجوع کرده و به ازای هر مورد مرجوعی، نسب به کسر سهم مشارکت خود از موجودی فروشنده نیز اقدام نماید.

 

تبصره: از اعلام درخواست قطع همکاری توسط فروشنده، کل موجودی حساب فروشنده برای مدت حداقل ۶ ماه مسدود می شود و پس از آن در صورتی که فروشنده قوانین مربوط به خاتمه همکاری را رعایت کرده باشد کلیه مبالغ موجود در حساب کاربری به حساب ایشان واریز می گردد. در صورتی‌که فروشنده در ارائه هریک از خدمات به خریداران کوتاهی کند یا خلاف قوانین عمل نماید، توس چیپ حق دارد موجودی حساب فروشنده را تا زمان رفع مشکلات مسدود ساخته و در صورت عدم همکاری مناسب علاوه بر عدم واریز موجودی، نسبت به دریافت خسارت وارده به توس چیپ و خریداران، از فروشنده غرامت دریافت کند.

 

تبصره: انجام هرگونه کارها و رفتارهای غیر حرفه ای توسط فروشندگان پس از قطع همکاری با توس چیپ جرم تلقی شده و هرگونه فعالیتی که به نوعی موجب سلب اعتماد کاربران از توس چیپ شود یا ایجاد هرگونه شایعه پراکنی و … جرم تلقی شده و توس چیپ می تواند در صورت مشاهده هریک از این موارد (حتی موارد جزئی) از فروشنده و فرد خاطی شکایت کرده و ادعای خسارت نماید.

 

۲- توس چیپ هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد فورس ماژور مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی نهایت تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد خواهیم کرد. بروز هر یک از موارد فورس ماژور موجب تخطی فروشندگان از شرایط فروش نخواهد شد و تحریم یا عدم امکان تبادل ارز از موارد فورس ماژور برای فروشندگان و توس چیپ خواهد بود.

 

۳- توس چیپ در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی فروشنده مسئول بوده و فقط در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.

 

۴- خدمات توس چیپ به همان شکلی که هستند ارائه می شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی گردد. ضمنا هیچگونه ضمانتی مانند به فروش رفتن محصول، تبلیغ محصول در سایر سایت های مرتبط با توس چیپ و یا معرفی محصول در سایر سایت ها ارائه نمی شود. همه ضمانتهای کتبی و شفاهی در مورد سرویسهای توس چیپ که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار بوده و توس چیپ هیچگونه خسارتی بابت عملکرد محصولات ارائه شده به هر نحو نمی پردازد. توس چیپ تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن اطلاعات سایت شما) نخواهد بود.

 

۵- سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به فروشنده برای هریک از انواع خدمات و محصولات، حداکثر معادل هزینه یک بار خرید محصول مطابق با قیمت مندرج در توس چیپ بوده و توس چیپ هیچگونه مسئولیتی در قبال جبران خساراتی مازاد بر این مبلغ نخواهد داشت.

 

تبصره: در صورت بروز مشکلات غیرقابل شناسایی یا مشکلات فنی، توس چیپ نهایت تلاش خود را برای رفع مشکل در اسرع وقت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام خواهد داد. در این میان چنانچه بخشی از اطلاعات محصولات یا فروشندگان در اختیار افراد سودجو قرار گیرد، باتوجه به بروز مشکل خارج از اختیارات توس چیپ ، فروشنده حق اعتراض ندارد و توس چیپ به نمایندگی از فروشندگان نهایت تلاش خود را برای بازپس‌گیری حقوق و خسارت احتمالی وارده به فروشندگان را از جانب افراد سودجو به انجام خواهد رساند. قابل ذکر است در شرایط بروز مشکلات، رفع مشکل و مسدود سازی دسترسی افراد سودجو در اولین اولویت کاری قرار دارد.

 

۶- تغییرات توافقنامه: توافقنامه فروش محصول در توس چیپ تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین مجامع ناظر بر خدمات قابل ارائه توس چیپ و از آنجا که این قوانین و توافقات در سطح کشور و بین الملل به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، توس چیپ حق تغییرات آتی در توافقنامه را بر خود محفوظ می داند و نسخه توافقنامه بروز شده را از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت توس چیپ در دسترس عموم قرار خواهد داد. ضمنا توس چیپ مسئولیتی نسبت به اطلاع رسانی نفر به نفر در خصوص تغییرات احتمالی نداشته و فروشنده می بایست موارد را عندالزوم با مراجعه به وب سایت توس چیپ کنترل نماید.

 

۷- فروشنده ضمن امضای تمام صفحات این قرارداد، موظف است همواره از طریق لینک به صفحه توافقنامه در وب سایت توس چیپ ، تغییرات احتمالی و الحاقیه های آتی را رصد کرده و در صورت عدم موافقت با هریک از تغییرات توافقنامه (حداکثر تا ۲۴ ساعت) درخواست خود را مبنی بر قطع همکاری برای توس چیپ ارسال کند و عدم انجام این کار پس از ۲۴ ساعت به منزله قبول کلیه مفاد و تغییرات است.

 

حل اختلاف

 

تمامی دعاوی و ابهامات و اختلافات و یا تفسیر که در ارتباط با موضوع قرارداد و انجام وظایف مطرح می‌شود و طرفین نتوانند موضوع را ظرف مدت ۳۰ روز کاری از زمان طرح حل‌وفصل کنند، موضوع به موسسات حقوقی مجاز ارجاع داده خواهد شد. داور نظر خود را بر اساس این قرارداد و اسناد ضمیمه و قوانین موضوعه صادر خواهد نمود، رای داور قطعی و لازم الاجرا خواهد بود.

 

توسط
تومان
X